Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jak podłączyć radio aby działało jak w opisie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jak podłączyć radio aby działało jak w opisie

    bl, to jest pijok...że masakra :twisted: ale jedzie
    crom.de, pisałem nie o q5 (za małe) a q7.
    słabe? owszem w serii i w q7 tak, bo masa spora, ale każde 3.0 na jednym turbo w tych ogromnych suvach będzie średnie bez programu. 3.0 tdi w q7 miałem na myśli po chipie oczywiście w tym pudle, będą okolice 300 ps. do sprawnej jazdy wystarczy
    a w q5 myślę, że 3.0 tdi nawet bez programu żwawo w miarę jedzie, przecież to lżejsze od q7 sporo :wink:

  • #2
    Jak podłączyć radio aby działało jak w opisie

    Mam pytanie techniczne czy coś takiego jest możliwe co sobie wymyśliłem.

    Czy jest możliwość podłączenie radia (nie fabrycznego) w taki sposób aby:
    - po uruchomieniu zapłonu się włączało,
    - po zgaszeniu auta się wyłączało,
    - aby była możliwość wł/wył bez kluczyków z panelu radia

    Jest to możliwe ??

    Komentarz


    • #3
      dd4a, powinien byc tam taki kabelek który trzeba polaczyć z tym od radia. tam jest zasilanie tylko nie pamietam który kolor
      OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

      Auto Detailing: Dream Car Studio
      (znajdź również na fb)

      Komentarz


      • #4
        kabelki z tego co wiem są dwa stałe zasilanie do pamięci oraz drugi do włączania radia tylko jak i gdzie to podłączyć ?!

        Komentarz


        • #5
          dd4a, Radio wyłącza się po wyjęciu kluczyka - Forum.VWGolf.pl tu masz rozpiskę, zapożyczone z forum golfa miałem tak samo ze resetowało mi radio które zainstalowałem jak kupiełm swoje mk iv, w OI zasada bedzie podobna
          OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

          Auto Detailing: Dream Car Studio
          (znajdź również na fb)

          Komentarz


          • #6
            to wszystko zależy jakiej firmy to jest radio. W moim poprzednim Blaupunkt bez problemu można było tak podłączyć. Ale już w obecnym Alpine nie ma takiej możliwości bo radio "pobiera" prąd nawet jeżeli nie jest uruchomione.

            Komentarz


            • #7
              oj chyba się nie zrozumieliśmy. To nie jest usterka. A rzecz którą chcę wykonać. Pytam czy jest to możliwe. Wydaje mi się że producent radia chyba nie ma nic do tego. Bardziej myślałem o doposażeniu instalacji w taka aparaturę która umożliw na w/w eksploatację!

              Komentarz


              • #8
                dd4a, a ten opis, który podrzuciłem ?
                OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

                Auto Detailing: Dream Car Studio
                (znajdź również na fb)

                Komentarz


                • #9
                  No tak, ale kolega chce zeby radio wlaczalo sie po przekreceniu kluczyka i wylaczalo po jego wyjeciu - to jest wykonalne, ale dodatkowo, zeby radio dalo sie wlaczyc jak kluczyka nie ma w stacyjce, a to nie bedzie dzialac, bo przewod po stacyjce, trzeba podlaczyc albo zeby byl po stacyjce i dziala jak w pkt 1 i 2, albo jak w pkt 3 czyli do ciaglego +12V, bez wzgledu na stacyjke.

                  Na cos trzeba sie zdecydowac. W O2 radio dziala, tak jak kolega chce, ale tam radiem steruje CAN i dziala to troche inaczej.
                  Spritmonitor.de

                  Komentarz


                  • #10
                    Moje JVC uruchamia się po przekręceniu kluczyka i gaśnie po jego wyjęciu. Niestety nie ma możliwości uruchomienia radia bez kluczyka. Żaden dodatkowy przewód zasilający z radia nie wychodzi


                    A na garnku tak jak drut napisane było MJUT

                    Komentarz


                    • #11
                      racja. pomiesszałem troche z OIi. jak miałem mkIV to tez mi sie radio resetowało ale własnie chyba po wyjeciu kluczyka nie było mozliwosci zeby grało. w OII gra bez kluczyka i działa to jak piszeszMaicroft, i tam bodaj jest to ogracznione tez czasowo zeby radio nie rozładowało aku jak sie zapomni wyłaczyć. ale czy sam czas tego jak długo gra mozna ustawić to nie wiem :P trzeba by vcds-em poszukać
                      OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

                      Auto Detailing: Dream Car Studio
                      (znajdź również na fb)

                      Komentarz


                      • #12
                        Maicroft, nie do końca. Standard ISO radioodbiorników samochodowych przewiduje doprowadzenie do radia dwóch źródeł zasilania - z akumulatora i z włącznika zapłonu. W zależności od radioodbiornika (nie od samochodu) może być tak, że przy wyłączaniu zapłonu radio będzie się wyłączało, ale przy braku zasilania z kluczyka będzie pozwalało się włączać z panelu.

                        Tyle, że to nie ma nic wspólnego z samochodem
                        Pozdrawiam, Robreg.
                        ----
                        furmanka.blogspot.com fan ;-)

                        Komentarz


                        • #13
                          Roberg chyba nie masz racji MaiCroft chyba mi usiwiadomił gdzie tkwi ból. W braku rozbudowanego komputera i radia. Zgadza się albo rybki albo akwarium.

                          Komentarz


                          • #14
                            robreg, Ale tak jak napisalem wczesniej, radio ma dwa plusy jeden staly drugi ze stacyjki. Ich kombinacja powoduje, ze albo radio gra po kluczyku, albo gra ciagle.
                            Spritmonitor.de

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez dd4a
                              Roberg chyba nie masz racji MaiCroft chyba mi usiwiadomił gdzie tkwi ból. W braku rozbudowanego komputera i radia. Zgadza się albo rybki albo akwarium.
                              to o czym mowisz uzyskalem w Polonezie Caro, wiec gdzie tu mowa o rozbudowanym komputerze???

                              Zamieszczone przez Maicroft
                              robreg, Ale tak jak napisalem wczesniej, radio ma dwa plusy jeden staly drugi ze stacyjki. Ich kombinacja powoduje, ze albo radio gra po kluczyku, albo gra ciagle.
                              albo masz odpowiednie radio, ktore:
                              - zapamietuje swoj stan przy zaniku zasilania po kluczyku, a dodatkowo jesli jest wlaczone to sie wylacza
                              - przy pojawieniu sie zasilania po kluczyku przywraca swoj stan z chwili wylaczania zaplonu (jesli bylo wlaczone to sie wlacza)
                              - mozna je wlaczyc i wylaczyc z panelu, bez kluczyka, radio wtedy zasila sie calkowicie z zasilania podtrzymania radia

                              Nie powiem wam teraz ktore konkternie radyjko sie tak zachowywalo, ale ZTCP rodzina odbiornikow Sony z wbudowanymi odtwarzaczami CD odpowiednio podlaczonych tak pracowaly.
                              Pozdrawiam, Robreg.
                              ----
                              furmanka.blogspot.com fan ;-)

                              Komentarz


                              • #16
                                dd4a, daj rozpiskę pinów z radia (powinna być naklejka na obudowie) bez tego będziemy błądzić.

                                Ja w O1 też mam radio JVC niefabryczne i po przekręceniu kluczyka radio się włącza. Bez kluczyka radio również gra. Z tego co pamiętam nic nie zmieniałem w PIN-ach
                                Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

                                Komentarz


                                • #17
                                  Witam.
                                  Pierwszy właściciel mojej O1 zamontował jakiś tani "badziew" JVC :roll: . Niedawno zmieniłem na Pionieera i musiałem zamienić kable zasilające (+) ponieważ Pionieer nie pamiętał zapisanych ustawień. Tak jak koledzy pisali są dwa plusy jeden stały do podtrzymania pamięci radia a na drugim pojawia się prąd po przekręceniu kluczyka.
                                  Pozdrawiam.
                                  k-pax

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Dziś zepnę radio zobaczę jak będzie opisze co i jak jak skończę! Póki co cel jest taki:
                                    -wyłączenie radio po zgaszeniu zapłonu
                                    -możliwość włączenia radia bez pracującego silnika
                                    -włączenia radia za każdym razem po uruchomieniu silnika
                                    na tym byłby koniec.

                                    [ Dodano: Nie 23 Lut, 14 19:22 ]
                                    Tak jak mówiłem okazuje się że radio samo w sobie mnie zaskoczyło.
                                    - Radio włącza się w momencie przekręcenia stacyjki na pozycję I (kontrolki się jeszcze nie świecą)
                                    - radio po zgaszeniu zapłonu jeszcze gra do momentu wyjęcie kluczyków ze stacyjki.
                                    - jedyny mankament to w momencie zapłonu radio się automatycznie wyłącza i włącza.

                                    Zgodnie z przewidywaniami należało zamienić kable zasilające bo gubiło pamięć. Tak po za tym gra i buczy jest super.

                                    Temat można uznać za zakończony

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X